معرفی گرانترین گل ها

گل ها در همه شکل، رنگ و اندازه ای با قیمت های بسیار متنوع در بازار وجود دارند. ممکن است شما برای پر کردن گلدانتان با گل های معمولی پول زیادی نپردازید، اما گل هایی نیز وجود دارند که از گران قیمت ترین گل ها در بازار گل هستند. برای داشتن گل های زیبا نیازی به هزینه کردن زیاد جهت خاک کشت آن وجود ندارد، اما تاریخ به ما نشان داده است که گاهی چند متر زمین بی ارزش، باعث در آمد بسیار زیادی از طریق پرورش گیاهان می شود.  در این مقاله ما به معرفی 7 عدد از گران ترین گل ها در جهان می پردازیم.

  • گل Kadupul

این گل در لیست گران ترین گل ها در بازار گل، بی قیمت است. از نظر تخصصی مشخصات یک کاکتوس را دارد، گل Kadupul تنها در سریلانکا یافت می شود که بی شک در صدر این لیست قرار دارد. کمیاب بودن این گل باور نکردنی است، شکوفه های سفید و درخشان این گل در شب خیره کننده هستند، تا حدی که شما نمی توانید با یک نگاه به راحتی از آن بگذرید. برخلاف گل های دیگری که در  لیست گران ترین گل ها قرار دارند، این گل افسانه ای هرگز به فروش نمی رسد و می توان گفت بی بها است.

  • رز ژولیت

ارزش این گل حدود 10 میلیون یورو است. یک شاخه رز با هر نام دیگری ممکن است بوی خوبی داشته باشد اما آیا این دلیلی برای قیمت بالای آن می شود؟ در دنیای امروز شکوفه این گل بسیار نادر است، در سال 2006 یک پرورش دهنده، گل خود را به قیمت 10 میلیون یورو، پس از 15 سال زحمت برای پرورش آن به فروش رساند.

  • ارکیده Shenzhen Nongke

قیمت این گل 160 هزار یورو است. گل های این ارکیده هر 4 الی 5 سال یک بار شکوفه می دهند و نام آن برگرفته از دانشگاه پرورش دهنده این گیاه است. دانشمندان 8 سال زمان صرف پرورش این گل زیبا کرده اند که گل خود را در سال 2005 در یک حراجی به قیمت 160 هزار یورو به فروش رساندند.

  • ارکیده، سوسن، گل ماه و یک فیتوس 100 ساله

این مجموع گل ها به قیمت 80 هزار یورو  فروخته شدند. این ترکیب از گل ها ممکن است عجیب به نظر برسد اما هنگامی که این دسته گل برای یک مهمانی عروسی در کنار یکدیگر قرار گرفتند به قیمت 80 هزار یورو فروخته شد.
این دسته گل علاوه بر داشتن یک فیتوس 100 ساله که به زیبایی با گل های سفید در اطرافش تزیین شده بود، دارای 90 یاقوت 2 عیاری، 9 الماس یک قیراطی و یک یاقوت ستاره 21.6 عیاری نیز بود.

  • ارکیده کینابالو، یک طلای واقعی

این گل 3800 یورو قیمت دارد. این گل یک گونه در معرض خطر انقراض است، این گل در منطقه محافظت شده در پارک ملی کینابالو در کشور مالزی یافت می شود. برای اینکه این گل شکوفه دهد 15 سال طول می کشد، که همین امر بهانه ای برای قیمت 3800 یورویی آن در بازار گل می باشد، همچنین ادعا شده است که این گونه در معرض انقراض قرار دارد که می تواند علتی برای بیشتر شدن قیمت آن نیز باشد.

  • لاله ها

در قرن 17 در هلند، لاله ها گل هایی مجلل و شیک محسوب می شدند و بسیاری از دوستداران گل در هلند دیوانه وار عاشق این گل شدند. در آن دوره قیمت این گیاه بسیار افزایش یافت و بهایی پیدا کرد که با پول آن در آن دوره، خوراک و پوشاک یک سال یک خانواده تامین می گشت. قیمت آن برابر با 3600 یورو بود.

  • زعفران

هر پوند آن 950 تا 760 یورو است. این گل به دلیل ماهیتی که دارد از طلا نیز گران تر است، کلاله های قرمز گل زعفران با دقت و زحمت زیادی از آن جدا می گردند که به عنوان ادویه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد، این گل ارزش نسبتا زیادی دارد. این 7 گل، گران ترین گل ها در بازار گل محسوب می شوند که هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *