نماد گل ها چیست

هر گل نماد چیست

گل ها می تواند یک هدیه شخصی شگفت انگیز باشند اگر آن گلی را انتخاب کنید که معانی اش بیشترین نزدیکی را به پیامی داشته باشد که می خواهید ارسال کنید . گل ها بهترین هدیه هستند اگر در کنار معانی گل آرایی زیبایی هم داشته باشند. گل بخش جدایی ناپذیر از دنیای احساسات و عواطف انسانها بوده و دارای معانی مخصوص به خودش میباشد. اکثر ما غافل از اینکه هر دسته گل بنابر نوع گل، رنگ گل، تعداد شاخه های گل در یک دسته معنای خاصی را القا میکند، برای دوستان و یا شریک زندگیمان دسته گلی تهیه مینماییم. اما پیروی از قوانین حاکم بر دنیای گلها میتواند ما رادر اهدای درست و افزایشتاثیرگذاری یاری دهد و همچنین احساسات درونمان را بهتر و راحتتر منتقل کند.

1- گل رز: گلهای رز عموما نماد بیان عواطف و عشق، تعهد، زیبایی مجذوب کننده، شیفتگی و سپاسگذاری است.

گل رز

2- گل استرلیتزیا: گلهای استرلیتزیا عموما نماد نمادی از شکوه، جلال و عظمت می باشد. این گلها عموما حالتی رسمی و سنگین دارند.

استرلیتزیا

3- گل مریم: گل مریم با عطر سرمست کننده اش و حس از تازگی از بوییدنش درونتان احساس می کنید نماد بسیار زیبایی از احساس رضایت از زندگی و پاکی و معصومیت دارد.

گل مریم

4- گل نرگس: این گل زمستانی زیبا و ظریف می تواند بیانگر گرمای عشق حتی در روزهای سرد پاییزی و زمستانی باشد. بوییدن آن حسی از آرامش و امنیت خاطر و دلگرمی را برایتان به ارمغان می آورد.

گل نرگس

5- گل میخک: گل های میخک نماد بسیار دلچسبی از هیجانات مثبت در زندگی، خوش شانسی و انرژی مثبت باشند.

گل میخک

6- گل ارکیده: ارکیده را می توان یکی از منحصر به فرد ترین و اشرافی ترین گل های موجود دانست. گلی که نماد قدرت، عشقی آرام و پاک و خالص و معصومیت و جذابیت مسخ کننده می باشد.

گل ارکیده

7- گل بنفشه: گل های بنفشه دوست داشتنی و ساده اند. در فرهنگ گل ها آنها را نماد پاکدامنی، فروتنی و خلوص نیت می دانند. احساساتی ساده اما ارزشمند.

بنفشه آفریقایی

8- گل آفتابگردان: آفتابگردان ها بیانگر ستایش و پرستش، غرور و اعتماد به نفس می باشند کرده است. این گل نماد زندگی طولانی و شاد، احترام و افتخار به شخص مقابل و نشان وفاداری نسبت به معشوق است.

گل آفتابگردون

9- گل آلاله: گل آلاله نمادی از خیر خواهی، دوستی، شادمانی و امید است. این گل می تواند هدیه خوبی برای تبریک کسب موفقیت های عزیزان باشد.

گل آلاله

10- گل آلسترومریا: این گل معانی متعددی دارد. مهم ترین نمادهای آن از خودگذشتگی (برای خانواده یا یک دوست)، عمر طولانی و مقاومت در برابر سختی های زندگی است.

گل آلسترومریا

11- گل آماریلیس: این گل به طور کلی نماد اعتماد به نفس، قدرت و زیبایی است. رنگ قرمز آن نماد عشق و احساسات قوی و رنگ نارنجی نشان سلامتی و شادی است. ‌آماریلیس سفید هدیه ی مناسبی برای خانم هاست چون مفهوم زنانگی و پاکی را با خودش دارد.

آماریلیس

12- گل آنتوریوم: به طور کلی آنتوریوم نمادی از قلب عاشق و عشق پاک است. این گل که از انواع گل های لوکس محسوب می شود.

گل آنتوریوم

13- گل هورتانسیا: هورتانسیا بنفش نماد ثروت و فراوانی است، هورتانسیا صورتی انتخاب مناسبی برای دسته گل ازدواج و نشان دادن احساسات قلبی به طرف مقابل است و هورتانسیا آبی برای رد کردن درخواست ازدواج استفاده می شود و همچنین نماد پشیمانی و درخواست بخشش است.

گل هورتانسیا

14- گل صد تومانی: گل صدتومانی (پیونی) نماد افتخار، ثروت و عشق رمانتیک است.

گل صدتومنی

15- گل داوودی: گل داوودی نشانه طول عمر است. هدیه دادن گل داوودی می تواند به این معنا باشد که فرد گیرنده ی گل برای اهدا کننده دوست فوق العاده ای است.

گل داوودی

16- گل سنبل: مفهوم گل سنبل بنفش، بخشش و ابراز تاسف است.

گل سنبل

17-گل شب بو: نشانه آنست که عاشق از معشوق خود تمنای بوسه دارد و از دور او را می بوسد.

گل شب بو

18- گل لاله: گل لاله نمادی از ایثار، از خود گذشتگی و عشقی عمیق و راستین می باشد. این گل انتخاب مناسب برای بیان عشق بی پایان و راستین می باشد.

گل لاله

19- گل لیسیانتوس: این گل نمادی از زندگی عاشقانه و احساس عشق طولانی مدت است. گل لیسیانتوس گلی بی نظیر برای ابراز احساسات و قدر دانی از عزیزان می باشد.

گل لیسیانتوس

20- گل لیلیوم: این گل زیبا نماد پاکی، زیبایی و اعتماد است. لیلیوم سفید نماد فروتنی و نجابت، لیلیوم نارنجی نماد افتخار و اشتیاق و لیلیوم زرد نماد خوشنودی، سلامتی و بهبودی است.

گل لیلیوم

21-گل آنمون: مهم ترین پیام آنمون،‌ شکوفایی و پیش بینی مثبت برای آینده است. همچنین آنمون سفید نماد پاکی و یادبود درگذشتگان و آنمون قرمز و صورتی نماد عشق فراموش شده است.

گل آنمون

22- گل استاتیس: این گل به طور کلی نماد خاطرات، یادبود و موفقیت است و در کنار گل های دیگر به عنوان مکمل استفاده می شود.

گل استاتیس

23- گل ژربرا: این گل نماد شادی، پاکی و مثبت نگری است. می توانید از این گل برای نشان دادن وفاداری تان به شخص مقابل استفاده کنید یا آن را به کسی هدیه کنید که در حال شروع تغییر بزرگی در زندگی اش است. رنگ صورتی این گل نماد تحسین است.

گل ژربرا

24- گل فیریزیا: مفهوم گل رنگارنگ و معطر، پاکی و بی گناهی است. یک دسته گل رنگارنگ فریزیا به معنای دوستی و اعتماد است.

گل فریریزیا

25- لیسیانتوس: معنی گل های لیسیانتوس، ابراز تشکر و قدردانی است. برای دسته گل عروس یا تبریک سالگرد ازدواج می توانید از لیسیانتوس استفاده کنید چون این گل نماد زندگی طولانی دونفر با یکدیگر است.

لیسیانتوس

26- گل کوکب: گل کوکب نماد پاکی معنوی و عشق است٬ همچنین نماد صبر و شکیبایی نیزاست.

گل کوکب

27- گل گلایل: گلایل سفید به معنی روان پاک است و برای ادای احترام به درگذشتگان استفاده می‌شود.

گل گلایل

28- گل زنبق: گل زنبق نماد خرد و دانایی و حکمت و ایمان است. در یونان باستان در کنار مزار مردگان کاشته می‌شد.

گل زنبق

29- گل خاس: گلخاس نمادی از حسن نیت و یکی از بهترین گل‌ها برای دکوراسیون کریسمس است.

گل خاس

30- گل یاس: گل یاس نمادی از دلبستگی، فروتنی و متانت است. گل یاس برای عطر و بوی زیبایی که دارد مشهور است.

گل یاس

31- گل مینای چمنی: گل مینای چمنی نمادی از ملایمت، بی گناهی و عشق وفادارانه است.

گل مینای چمنی

32- گل شقایق: گل شقایق نماد زیبایی و زندگی ابدی است.

گل شقایق

33- گل شکر پاره: گل شکرپاره ، به معنای تغییر و تحول است. این گل نشان‌دهنده‌ی جسارت و خوش‌فکری است. شکرپاره همچنین نماد تنوع و شجاعت محسوب می‌شود.

گل شکر پاره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *